Suplementacja dla dzieci. Potrzebna czy nie?

By Category :

Dzieci i młodzież, ze względu na intensywny czas rozwoju, potrzebują właściwego odżywiania. Rodzice pamiętają zwykle o tym, by urozmaicać dietę swoich pociech za pomocą warzyw, owoców i wysokojakościowego białka. Z drugiej jednak strony zapominają oni o tym, by codzienny plan odżywiania uzupełnić o właściwe suplementy.

Tymczasem suplementacja ma zbawienny wpływ na dzieci. Dlaczego tak się dzieje? Dzieci są zwykle bardzo wybredne i nie dojadają warzyw, które dostają na talerzu. Poza tym nie da się uzupełnić wszystkich składników odżywczych dietą „z hipermarketu”. Dzisiejsze jedzenie co prawda jest tanie i łatwo dostępne, ale niestety nie ma najlepszej jakości. Warzywa i owoce są spryskiwane, gotowe produkty zawierają mnóstwo cukru i są wysoce przetworzone.

To wszystko sprawia, że nasze pociechy nie są w stanie prawidłowo się rozwijać. Właśnie dlatego warto przemyśleć suplementację. Produkty przeznaczone dla dzieci są całkowicie bezpieczne. Dodatkowo uzupełniają wszystkie najważniejsze składniki odżywcze. Dobrym rozwiązaniem jest zakup np. preparatu odżywczego Pinky Akuna. Oprócz świetnych właściwości, syrop ten ma bardzo przyjemny, owocowy smak.

Warto pamiętać o tym, by z głową dobierać dzieciom tabletki i suplementy. Należy obserwować malucha – jego zachowania i nawyki. Innych rodzajów suplementów będą wymagały dzieci chorowite, innych dzieci, które w ogóle nie wychodzą na słońce. Pamiętajmy także, by nasze pociechy miały odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu. Tylko w ten sposób możliwe jest zapewnienie odpowiednich warunków rozwoju.

Author :

0 thoughts on “Suplementacja dla dzieci. Potrzebna czy nie?

Dodaj komentarz