Sok Noni

By Category :

Sok z noni, czyli morwy indyjskiej to bardzo popularny suplement diety. Jego właściwości docenili już dawno mieszkańcy Polinezji a za nimi reszta świata. Popularność zdobywa także w Polsce.
Sok z noni ma działanie przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Szczególnie wykazuje działanie na bakterie z grupy paciorkowców w jamie ustnej. Jest także pełen antyoksydantów. Jako doskonały przeciwutleniacz ma właściwości antynowotworowe, niweluje bowiem negatywny wpływ wolnych rodników na nasz organizm.
Sok z noni wykazuje także silne działanie przeciwzapalne, wręcz porównuje się go do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. To zasługa bogactwa polifenoli jakie ma w swoim składzie. Polifenole łagodzą stany zapalne lub im wręcz zapobiegają.
Sok z noni zapobiega miażdżycy. Hamuje bowiem utlenianie „złego” cholesterolu (frakcji LDL). Ma więc zbawienny wpływ na układ krążenia i serce. Działa także przeciwbólowo. Wyciąg z korzenia noni ma działanie porównywalne z morfiną ale nie wykazuje jednocześnie jej toksyczności.
Ponadto jako bogate źródło wielu składników mineralnych i witamin, sok z noni podnosi naszą ogólną odporność, a co za tym idzie pozytywnie wpływa na samopoczucie, poprawia witalność i dodaje życiowej energii.

Author :

0 thoughts on “Sok Noni

Dodaj komentarz